1491380_312342068970006_3726016745896945451_o

Zaman zaman yaşamımızın kontrolünün bizim elimizde olmadığını, kendi kararlarımızı kendimizin vermediğini hissediyor olabiliriz.

Her şeyin daha kötüye gittiği bir çağda yaşıyor olabiliriz.

İçten içe bir şeylerin değişmesi gerektiğini, hatta acilen değişmesi gerektiğini düşünebiliriz.

Ki gerçekten de öyle!

Hayatımızın “kurtarılmış” alanlarıyla, şehirden ve her şeyden “izinli firarlarla” şimdilik durumu idare ettiğimize seviniyor bile olabiliriz.

Ve gerçekten öyle mi acaba?

Bize anlatılan kariyer mitlerine, kişisel gelişim masallarına, süper kahramanlara da inancımızı yitiriyor olabiliriz.

Hatta kesinlikle öyle!

O zaman; şimdi kendi hikayemizi anlatma zamanı!

Beyaz Yakalı İşçiler olarak 29 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de “Anlatılan Senin Hikayendir” üst başlığı  ile,  EMO Genel Merkezinde düzenleyeceğimiz panel ve forumda kendimize kulak kabartacağız.

Panel’de Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir ve Prof. Dr. Metin Özuğurlu‘nun katılımıyla beyaz yakalıların sınıfsal konumunu ve örgütlenme biçimlerini tartışacağız. Sonrasında gerçekleştirilecek forumda ise yakın dönemin beyaz yakalı örgütlenmeleri olarak öne çıkan Plaza Eylem Platformu, Bilişim Çalışanları Dayanışma Ağı ve Çağrı Merkezi Çalışanları ile birlikte günümüzün örgütlenme arayışını değerlendireceğiz.

(Facebook Etkinlik Sayfası)

Yazar byadmin

1 Yorum

Devrimci Proletarya » “Anlatılan Senin Hikayendir”: Beyaz yakalı işçiler panel ve forumu

[…] Beyaz Yakalı İşçiler olarak 29 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’de “Anlatılan Senin Hikayendir” üst başlığı ile, EMO Genel Merkezinde düzenleyeceğimiz panel ve forumda kendimize kulak kabartacağız.Panel’de Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir ve Prof. Dr. Metin Özuğurlu‘nun katılımıyla beyaz yakalıların sınıfsal konumunu ve örgütlenme biçimlerini tartışacağız. Sonrasında gerçekleştirilecek forumda ise yakın dönemin beyaz yakalı örgütlenmeleri olarak öne çıkan Plaza Eylem Platformu, Bilişim Çalışanları Dayanışma Ağı ve Çağrı Merkezi Çalışanları ile birlikte günümüzün örgütlenme arayışını değerlendireceğiz.http://beyazyakaliisciler.org/anlatilan-senin-hikayendir/https://www.facebook.com/events/388163248007689/ […]

Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir