040Bize adaletsizliğe alışmamayı her gün tekrar hatırlatan emekçi dostlara destek için Yüksel’deyiz bugün.

Nuriye Gülmen, çalıştığı üniversite tarafından açığa alınmasının ardından, 147 gün önce Yüksel Caddesi’nde oturma eylemine başladı. İşini, ekmeğini geri isteyen Nuriye Gülmen’in eylemi gün gün büyüdü. Kamudaki görevlerinden ihraç edilen Semih Özakça, Veli Saçılık, Acun Karadağ da direnişe katıldılar. Süreç içerisinde yeni KHK’lar yayımlandı, Nuriye Gülmen görevinden ihraç edildi. Son KHK ile ihraç edilen Esra Özakça da Yüksel direnişine katıldı.

Direnişin 120. gününde, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, işe iade talepleri karşılanana dek sürdürecekleri açlık grevi eylemine başladılar. Bugün, açlık grevinin 27.günü. Bu süreç boyunca polis tarafından bir çok kere darp edilerek göz altına alındılar ancak yaşadıkları zulüm ve haksızlıklara karşı direnişlerini artık tüm Türkiye biliyor.

Yüz binlerce kişinin keyfi bir biçimde, hukuksuzca işten atılmasının aracı olan KHK’lara karşı direniş; bugün onlardan aldığı umutla Türkiye’nin dört bir yanında benzer biçimde işinden, ekmeğinden edilmiş emekçilerin direnişi ile büyüyor.

Kendilerine Beyaz yakalı işçilerin selamını ve desteğini ilettik.khk_ile_ihrac_edilen_nuriye_gulmen_ve_semih_ozakca_aclik_grevine_basliyor_h80650_8858d

Yazar K