10370817_245327195671494_8761612171726641439_n

Madende, fabrikada… Ofiste, plazada…
İşçilerin ölümünden kapitalizmin aç gözlülüğü sorumludur!

“Sermaye ölü emektir ve ancak vampir gibi canlı emeği emerek yaşayabilir!”
Marx

Sözün bittiği noktadayız. Acımız derin, öfkemiz büyük!
İnsanı insana kul eden bu düzende payımıza bir kez daha ölüm düştü. Soma’da yüzlerce maden işçisi kardeşimiz sermayenin kâr hırsı yüzünden girdiği maden ocağından çıkamadı.
Düşük ücretler, zorunlu fazla mesailer ve ağır çalışma koşulları bir kez daha hanemize ölüm olarak yazıldı. Bizleri ofislerde adım adım öldüren kapitalizm, Soma’da yüzlerce işçi kardeşimizi birkaç dakika içinde öldürdü.

Sözün bittiği noktadayız. Acımız derin, öfkemiz büyük!
Bizleri her gün adım adım öldürenler, yüzlerce maden işçisini daha fazla kâr hırsı ile ölüme gönderenler işledikleri insanlık suçunu örtbas etmeye çalışıyorlar. Ülkenin dört bir yanından onurlu emekçiler yapabilecekleri bir şey olacağı umuduyla Soma’ya akarken; onlar, Soma’ya çevik kuvvetlerini ve bariyerlerini taşıyorlar. Gerçekleştirdikleri katliamın bilançosunu açıklamaya bile korkuyorlar.

Sözün bittiği noktadayız. Acımız derin, öfkemiz büyük!
Biz sustukça katletmeye devam edecekler. Hem de artık öyle sinsice de değil, Soma’da olduğu gibi alenen toplu katliamlara girişecekler. Bu yüzden artık acımızı kalbimize gömüyoruz. Artık bilincimiz ve öfkemiz ile konuşuyoruz. Her gün bir parçamızı alıp götüren kapitalizmin ölüm çanlarının çaldığını söylüyoruz.
Sözün bittiği noktadayız. Acımız derin, öfkemiz büyük!
Soma’da aramızdan aldıkları kardeşlerimizin hesabını sormak için sokağa çıkıyoruz. Her gün bedenimizden ve insanlığımızdan bir parça daha söküp almalarına izin vermemek için, ruhumuzu patronlara teslim etmemek için, başka işçi kardeşlerimizi böyle kalleşçe aramızdan almalarına izin vermemek için sokağa çıkıyoruz. Madende, fabrikada, ofiste, plazada işçiyi adım adım öldüren kapitalizme karşı direnişteyiz.

14 Mayıs Çarşamba günü saat 18:30’da tüm emek örgütleri ile birlikte Güvenpark’tayız.
15 Mayıs Perşembe günü işbırakarak alanlardayız.

Beyaz Yakalı İşçiler

 

 

Yazar Eralp Arslan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir